EMEL Roczki
EMEL ROCZKI na pierwsze kroczki
to najlepszy wybór
EMEL ROCZKI – to buciki dla najmłodszych dzieci, które stawiają pierwsze kroki i uczą się chodzić. Dostępne są w rozmiarach 18–23.
ROCZKI to pierwsze buciki wykonane z mięciutkiej skóry, które są odpowiednio wyprofilowane, posiadają usztywniany zapiętek i elastyczną podeszwę. Mają też wystarczającą ilość miejsca na palce przy czubku buta, tak żeby prawidłowo się układały i swobodnie poruszały. To buty profilaktyczne, wspomagające zdrowy rozwój stopy. Są tak wygodne, że można je nakładać na bosą stópkę.
Buty EMEL ROCZKI posiadają też pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (Opinia nr Op-4688/2014, ważna do 17.10.2017 r.), zdobyły wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.
BUTY EMEL ROCZKI to najlepsze buty
jakie można podarować swojemu dziecku
Jak dobrać pierwsze buty dla dziecka
Jak dobrać odpowiednio pierwsze buty dla dziecka i na co zwracać szczególną uwagę.
Pamiętaj:
- Dopóki dziecko spędza większość czasu leżąc, nie zakładaj mu żadnych butów, a nóżki chroń przed marznięciem wkładając luźne skarpetki, które nie będą ściskać jego paluszków i zaburzać swobodnego przepływu krwi.
- Twoje dziecko zaczyna już stawać i przygotowuje się do chodzenia. Pierwsze buty, które mu założysz mogą zdecydować o prawidłowym rozwoju stóp. Kupując te pierwsze buty szukaj buta:
- z cholewką sięgającą nieco ponad kostkę (ale nie za wysoko), z usztywnioną piętą, która będzie wspomagać prawidłowe ustawienie stopy (w stosunku do osi goleni);
- z szerokim i wysokim czubkiem, w którym będzie miejsce na prawidłowe ułożenie palców i swobodne poruszanie nimi;
- z zapięciem (sznurowanie, rzepy) sięgającym daleko w kierunku czubka, aby można but łatwo włożyć, a następnie dobrze dopasować do stopy;
- bardzo elastycznego ze sprężystą podeszwą, zginającą się na linii zginania palców, z zabezpieczeniem przeciwpoślizgowym.
- z cholewką sięgającą nieco ponad kostkę (ale nie za wysoko), z usztywnioną piętą, która będzie wspomagać prawidłowe ustawienie stopy (w stosunku do osi goleni);
- Przywiązuj dużą wagę do butów używanych w przedszkolu, szkole i domu, przecież to w nich dziecko spędza najwięcej czasu.
- Nie szukaj butów z tzw. wkładką ortopedyczną. O tym, czy ona jest potrzebna Twojemu dziecku może zdecydować tylko ortopeda. Wszystkie małe dzieci (do 3 roku życia) mają pozornie „płaskie stopy”, ponieważ podściółka tłuszczowa wypełnia sklepienie stopy, a znika wraz z rozwojem stopy. Jeśli jednak nie zniknie – wizyta u ortopedy jest konieczna.
- Twoje dziecko jest coraz starsze, szybko rośnie, rośnie także stopa – przeciętnie około 1 cm rocznie (w niektórych okresach nawet 1,5 cm). Mierz co 3 miesiące stopę dziecka, aby mieć pewność, że nie nosi ono za krótkich butów.
- Po nowe buty wybierz się koniecznie z dzieckiem (nie z „patyczkiem”). Włóż dziecku buty, a gdy w nich stanie sprawdź czy mają odpowiednią długość, przyciskając czubek buta. Prawidłowo dobrany but powinien być dłuższy od stopy o 6 – 10 mm w zależności od kształtu czubka i układu palców oraz ze względu na przesuwanie się stopy w bucie w czasie chodzenia i szybki wzrost długości stopy.
- Dziecku, które już sprawnie chodzi możesz kupować nie tylko trzewiki, ale też półbuty, czy sandały z tzw. łożem dla pięty (zagłębieniem pod piętę) zapobiegającym przesuwaniu się pięty na boki.
- Twoja dorastająca córka zaczyna marzyć o „dorosłych” butach – chętnie na wyższym obcasie. Nie możesz jej jednak (do 15 roku życia) kupować butów na obcasie wyższym niż 3,5 cm i wąskim. Noszenie we wczesnej młodości butów na takim obcasie wpływa niekorzystnie na ustawienie kręgosłupa.
- Staraj się zwracać uwagę na materiały z jakich wykonano but. Ważne jest aby pochłaniały one pot, wydzielony przez stopę, bo nagromadzenie wilgoci sprzyja rozwojowi chorób skóry (np. grzybic). Najlepsze będą dla Twojego dziecka buty ze skóry i przewiewnej tkaniny.
- Nie zakładaj dziecku butów „po” innym dziecku, gdyż wraz z butami możesz „przekazać” mu deformację stóp i złe nawyki chodzenia.
W wyborze właściwych butów dla Twojego Dziecka pomoże Ci znak „ZDROWEJ STOPY”.
Powyższy tekst uzgodniono z Kliniką Ortopedii Dziecięcej w Lublinie i Polsko-Amerykańskim Instytutem Pediatrii CM UJ w Krakowie.
Źródło: http://www.ips.krakow.pl/
ZAPRASZAMY do naszego sklepu StacjaBucik.pl
Białystok, ul. gen. Józefa Bema 20
oraz na nasz profil facebook.com/StacjaBucik