EMEL Roczki

EMEL ROCZKI na pierwsze kroczki
to najlepszy wybór

EMEL ROCZKI – to buciki dla najmłodszych dzieci, które stawiają pierwsze kroki i uczą się chodzić. Dostępne są w rozmiarach  18–23.

ROCZKI to pierwsze buciki wykonane z mięciutkiej skóry, które są odpowiednio wyprofilowane, posiadają usztywniany zapiętek i elastyczną podeszwę. Mają też wystarczającą ilość miejsca na palce przy czubku buta, tak żeby prawidłowo się układały i swobodnie poruszały. To buty profilaktyczne, wspomagające zdrowy rozwój stopy. Są tak wygodne, że można je nakładać na bosą stópkę.

Buty EMEL ROCZKI posiadają też pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (Opinia nr Op-4688/2014, ważna do 17.10.2017 r.), zdobyły wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

BUTY EMEL ROCZKI to najlepsze buty
jakie można podarować swojemu dziecku

Jak dobrać pierwsze buty dla dziecka

Jak dobrać odpowiednio pierwsze buty dla dziecka i na co zwracać szczególną uwagę.

Pamiętaj:

 • Dopóki dziecko spędza większość czasu leżąc, nie zakładaj mu żadnych butów, a nóżki chroń przed marznięciem wkładając luźne skarpetki, które nie będą ściskać jego paluszków i zaburzać swobodnego przepływu krwi.
 • Twoje dziecko zaczyna już stawać i przygotowuje się do chodzenia. Pierwsze buty, które mu założysz mogą zdecydować o prawidłowym rozwoju stóp. Kupując te pierwsze buty szukaj buta:
  • z cholewką sięgającą nieco ponad kostkę (ale nie za wysoko), z usztywnioną piętą, która będzie wspomagać prawidłowe ustawienie stopy (w stosunku do osi goleni);

  • z szerokim i wysokim czubkiem, w którym będzie miejsce na prawidłowe ułożenie palców i swobodne poruszanie nimi;

  • z zapięciem (sznurowanie, rzepy) sięgającym daleko w kierunku czubka, aby można but łatwo włożyć, a następnie dobrze dopasować do stopy;

  • bardzo elastycznego ze sprężystą podeszwą, zginającą się na linii zginania palców,  z  zabezpieczeniem przeciwpoślizgowym.
 • Przywiązuj dużą wagę do butów używanych w przedszkolu, szkole i domu, przecież to w nich dziecko spędza najwięcej czasu.
 • Nie szukaj butów z tzw. wkładką ortopedyczną. O tym, czy ona jest potrzebna Twojemu dziecku może zdecydować tylko ortopeda. Wszystkie małe dzieci (do 3 roku życia) mają pozornie „płaskie stopy”, ponieważ podściółka tłuszczowa wypełnia sklepienie stopy, a znika wraz z rozwojem stopy. Jeśli jednak nie zniknie – wizyta u ortopedy jest konieczna.
 • Twoje dziecko jest coraz starsze, szybko  rośnie, rośnie także stopa – przeciętnie około 1 cm rocznie (w niektórych okresach nawet 1,5 cm). Mierz co 3 miesiące stopę dziecka, aby mieć pewność, że nie nosi ono za krótkich butów.
 • Po nowe buty wybierz się koniecznie z dzieckiem (nie z „patyczkiem”). Włóż dziecku buty, a gdy w nich stanie sprawdź czy mają odpowiednią długość, przyciskając czubek buta. Prawidłowo dobrany but powinien być dłuższy od stopy o 6 – 10 mm w zależności od kształtu czubka i układu palców oraz ze względu na przesuwanie się stopy w bucie w czasie chodzenia i szybki wzrost długości stopy.

 • Dziecku, które już sprawnie chodzi możesz kupować nie tylko trzewiki, ale też półbuty, czy sandały z tzw. łożem dla pięty (zagłębieniem pod piętę) zapobiegającym przesuwaniu się pięty na boki.
 • Twoja dorastająca córka zaczyna marzyć o „dorosłych” butach – chętnie na wyższym obcasie. Nie możesz jej jednak (do 15 roku życia) kupować butów na obcasie wyższym niż 3,5 cm i wąskim. Noszenie we wczesnej młodości butów na takim obcasie wpływa niekorzystnie na ustawienie kręgosłupa.
 • Staraj się zwracać uwagę na materiały z jakich wykonano but. Ważne jest aby pochłaniały one pot, wydzielony przez stopę, bo nagromadzenie wilgoci sprzyja rozwojowi chorób skóry (np. grzybic). Najlepsze będą dla Twojego dziecka buty ze skóry i przewiewnej tkaniny.
 • Nie zakładaj dziecku butów „po” innym dziecku, gdyż wraz z butami możesz „przekazać” mu deformację stóp i złe nawyki chodzenia.

W wyborze właściwych butów dla Twojego Dziecka pomoże Ci znak „ZDROWEJ STOPY”.

Powyższy tekst uzgodniono z Kliniką Ortopedii Dziecięcej w Lublinie i Polsko-Amerykańskim Instytutem Pediatrii CM UJ w Krakowie.

Źródło: http://www.ips.krakow.pl/

ZAPRASZAMY do naszego sklepu StacjaBucik.pl

Białystok, ul. gen. Józefa Bema 20

oraz na nasz profil facebook.com/StacjaBucik

Kontakt

Not readable? Change text. captcha txt